_

Hakkımızda

HSN BENNA DOĞALTAŞ

Hakkımızda yazımıza başlarken şunu belirtmek isterim. Aslında mermer ve doğaltaş’a yabancı değiliz. 1993 yılında başladı yakınlığımız, bir gezi programında, doğada tanıdığımız ilk kayaç idi serpantin. Henüz yeni adım atmıştık Mühendisliğe, Maden Mühendisliğine. İleride ne olacağımızı da bilmeden, kendimizi feldspatların, kuvarsların, kalsitlerin, kömürlerin, koca koca kamyonların, drag line ların, dev flotasyon havuzlarının, içinde onlarca ton çelik olan bilyalı değirmenlerin içinde bulduk.

MÜHENDİS OLARAK BAŞLAMAK

İyi ki Maden Mühendisi olmuşum. Hiçbir meslek dalında bu kadar çok makine, bu kadar büyük şantiye, bu kadar uzak mesafeler katedemezdik herhalde. Bazen yerin 600 metre altında Çayırha’da, bazen dev bakır cevherinin içinde hem de kamyonetle Çayelinde, bazen de vagonlarla soma da, yada İzmir metrosunda, 32 metre derinde Üçkuyularda..

Önce 5 yıllık seramik hammaddeleri ve cevher çamur-granül hazırlama, sır –engob-firit, Tamsa Seramikte. Ardından Yapı kimyasalları serüveni, İstanbul’da Maxıcoll, maxıcer, seranit , ardından kuvars öğütme, Nazilli de. Sonra Graniser seramik, Yapı kimyasalları yeniden. Sonra Hammadde Müdürlüğü, killer, kaolenler, feldspatlar, çinko, alüminyum, boyalar, selülozlar, polimerler, çimento, silis kumu vesaire.

YAPI KİMYASALLARI TECRUBEMİZ

Daha ötelere, bazen askerlerin bile giderken yüreklerinin kıpırdadığı, kuzey ırak’a ERBİL’e. İlk Türk sanayici olarak karşılandık, Sinan Çelebi tarafından, bölgesel hükümetin sanayi bakanı. Ve 100.000 torba/ay kapasiteli, bölgenin ilk yapı kimyasalları tesisini kurduk, hammadde laboratuarı, ar-ge si, kum kurutma ünitesi tartım –karıştırma-paketleme ve de tam otamatik sistem otomasyonu. Derken 19 ayrı yapı kimyasalları ürünü çıktı ortaya, yapıştırıcılar, derz dolgular, tamir harçları, self levelling şaplar, izolasyon, mantolanma ürünleri vs.

Derken Batum çıkıverdi karşımıza, aynı tesisi bu sefer Gürcülere teslim etik, anlımızın akıyla. Sonra Özbekistan, sonra Türkmenistan, inşallah yakında Afrika’ya da yapı kimyasalları tesisi, sizin demenizle kalekim tesisi kuracağız…
Bütün bu uğraşların yanında 2009 yılından bu yana, İzmir-Torbalı’da doğaltaş, mermer-traverten ve alt ürünleri üretiyoruz, patlatma mermer-traverten, cilalı,eskitme, mozaik, vs. zaten kataloğumuz da ve görselimizde modelleri detaylı görebilirsiniz.

UYGULAMA YÖNÜMÜZ

Mekanlarınızı güzelleştirmek, doğallığın değerini katmak amacınız. Duvar kaplama, zemin kaplama, iç mekan ve dış mekanlarda farklı alternatiflerle yanınızda olmak, paranızın tam karşılığını vermek istiyoruz.

Mermer ve traverten’i ıslak yada kuru her türlü zemin ve mekanda çok farklı alternatif ve türlerde kullanabilirsiniz, villanızın iç ve dış cephesini kaplayabilir, bazen salonunuzun bir duvarını süsleyebilir, mutfağınızda dolap arası parlak cilalı mermer ürünlerimizi kullanabilir, banyolarınızı emparador’un eşsiz görüntüsü ile süsleyebilirsiniz.

Kişiye özel tasarım ve çalışma yapma imkanımızın olduğunu da belirtir, özellikle İstanbul’da profesyonel mimarlık şirketleri ile çalışmaktan memnun olacağımızı belirtmek isterim. Fabrikamızdaki tüm emektar arkadaşların ve ortaklarım adına ilginiz, ziyaretiniz ve alışverişleriniz için şimdiden teşekkürler.

HASAN USTA
MADEN MÜHENDİSİ

1993 (girişli) DOKUZ EYLÜL ÜNV. MÜH. FAK.